PaylaSiMin DoGru ADreSi Yasama dair ne varsa

cadirkaya formuna hosgeldiniz
 
AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 YİNE SOĞUK SAVAŞ TEHLİKESİ VE UYANAN KEHANETLER

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
yuzbasi55
SüperModeratör
SüperModeratör
avatar

Mesaj Sayısı : 260
Kayıt tarihi : 22/04/08

MesajKonu: YİNE SOĞUK SAVAŞ TEHLİKESİ VE UYANAN KEHANETLER   Çarş. Eyl. 10, 2008 10:30 am

Sanki kehanetlerden hoşlanır gibiyiz, ille de gerçekleşsinler isteği bir şekilde bilinçaltımızda hep vardır. Malum ya "Ben demiştim..." kompleksi işte.


Neyse, yaşanan Gürcistan krizi, ardından Rusya'nın SSCB'ye hasret duyması, ardından ABD savaş gemilerinin Karadeniz yolculuğu, atomik füze denemeleri ve yine arada kalan biz. Sanki 1950'lere dönmüş gibiyiz, tam sırada da bir İngiliz yazar çıktı ve rahmetli Ian Fleming'in unutulmaz ajanı James Bond'u yeni bir romanla diriltti ve Bond yine Rus casuslarıyla karşıkarşıyaydı. Öyleyse biz de savaş, nükleer tehlike derken bazı kehanetleri anımsayalım dedik, Nostradamus'a kadar gitmeye hiç gerek yok. İşte sizlere duyulmamış iki örnek...

Bohemyalı yetim bir kız olan Prag Kahinesi, genç kızlığında çingenelerle beraber yolculuk yaparak, Kutsal Topraklar'a, Orta Doğu'ya. İtalya'ya gitti, ileri yaşlarda Prag kentine yerleşti ve 1658'de öldü. Kehanetlerini transa girerek yapıyordu, sözlerini bahçıvanı yazmıştı.

"Almanya'da bir adam konuşacak; onun işareti garip ve silahlı bir haç, halk dilinde konuşuyor, güç, kudret ve yönetme hakkından söz ediyor (Hitler). Onun askerleri çelikten atlarla Prag'a gelip izler bırakıyorlar. Ama o, yeterince güç kazandığına inanmıyor ve dünyaya yöneliyor. Askerlerine emirler veriyor, binlerce mil aşarak kuzeye, güneye, doğuya ve batıya gidiyorlar. Kara güneşin altında eriyorlar (Afrika) sonra Ayı Ülkesi'nde (Rusya) kar tipileri içinde donuyorlar. Savaş, göklerden sülfür ve zift yağmadan sona ermiyor. Büyük kentler alevler içinde kalıyor. İnsanlık kısmen yokoluyor. Kötü kalpliler, bir mantar ekiyorlar (Atom bombası) , onun tohumu gökten yere düşüyor. Büyük bir korkuyla mantar göklere ulaşıyor ve yeryüzü gölgeleniyor. Binlerce insan zehirlenip, korkunç bir şekilde ölüyor.

Küçük bir kutu; çevresi veya önü düğmeli küçük odalarda insanlara neşe, coşku ve arzu getirecek (TV ve radyo) . Müzik, eğlence ve kahkaha bu olağanüstü şeyden gelecek ve halk iyi ve kötü sözleri dinleyecek. Ellerinde, küçük bir köşedeki şey, onlara her konuda haber veriyor, bilmek istediklerini öğreniyorlar (Cep telefonları, Laptop'lar). Beyaz bir yüzeyde (TV ve bilgisayar ekranları), küçük bir kutu halinde insanlar, hayvanlar, dağlar görülüyor. İnsanlar mutlu ama neşeleri ve sevinçleri anlamsız. Sokaklarda vagonlar dolaşacak, herşeyden hızlı ve tekerleksiz olacaklar. Cam ve toprak dışlanacak, giysiler bir garip örülecek (sentetik kumaşlar, fiber, naylon ve polyester). Geceler gündüz olacak ve cam borulardan gün ışığı yayılacak. İnsanlar çok acı çekiyorlar çünkü insan ruhu herşeyi fethettiğini sanıyor ve doğa değişiyor (İklimsel değişimler, küresel ısınma gibi...).

İnsanlara yardımcı, dünyanın rahminden açılıyor ama zehirli ve alevli, onu üretmek ve dünyanın rahminden çıkarmak çok zor (Petrol). Hava parlak ve ışıldıyor, aslında kendisi yararsız ve Kuzey buzları eriyor ve ülkeler zenginleşiyor (Kutupların erimesi).

Küçük bir ülke büyüyor ve sonra bir erkek doğuyor, gücü çok büyüyor. Milyonlar onu alkışlıyor ve onu ellerinde yükseltiyorlar ve o çok güçleniyor, sıkıntı ve bela sürgüne gidiyor. Ama onun karanlık gücü sonu getirecek ve çelikten duvarlar onu bir solucan gibi eziyor (Saddam Hüseyin olabilir mi?). İnsanlık hiç yaşamadığı kadar çaresiz bir savaşa girecek ama bazılarına göre savaş kutsal olacak (Irak anlaşmazlığı, küresel bir Hıristiyan/Müslüman savaşına dönüşebilir). Sevinç ve özgürlüğün yanısıra, büyük bir yoksulluk olacak.

Tanrı ile alay edecekler, suçları Tanrı'yı iğrendirecek çünkü onlar yapay insan yapmak isteyecekler (Clonlama). Yapay insanların ruhları zavallı olacak, beyinleri küçük kalacak ama güçlü ve sağlıklı olacaklar; yeni bir kölelik dönemi başlayacak. Yeni dinler doğacak (Yeni Çağ öğretileri). Garip zamanlar, garip insanlar dünyayı dolduruyor. Hiç kimsenin şansı yok, doğa şiddet dolu. Niçin karanlık dalgalar kıyıları dövüyor? Heryerde yaban otları, hava zehirli, kentler kır gibi. Bu insanlığın hasad günü mü?"

BULGAR KAHİNE EVANGELIA PANDEVA...

Vanga (Evangelia) Dimitrova Pandeva 31 Ocak 1911'de Strumica, Macedonia'da doğdu. Bulgaristan'da Petrich kentinde yaşadı. Küçük yaşta annesiz kaldı ve babası da askere alınınca, yakınları tarafından büyütüldü, çocuk yaşlarda kaybolan eşyaların yerini bulmasıyla ünlendi. Savaştan geri dönen babası yeniden evlendi Petrich yakınlarında bir çiftlikte yaşamaya başladılar. Bir akşamüstü Evangelia tarladayken birdenbire bİr kasırga çıktı, rüzgar o kadar güçlüydü ki, ağaçları söküp atıyordu ve küçük kızı da alıp götürdü. Evangelia çok sonra çamurların ve taşların arasında yarı ölü bulunmuştu ve gözlerine dolan kumlar kör olmasına neden oldu, yapılan tedaviler de yarar sağlamadı.

Evangelia 16 yaşında kehanetlere başladı, ilk olayı babasının çalınan bir koyununu bulmasıydı. 30 yaşından sonra geleceği görme yeteneği arttı ve ünlendi, birçok yetkili onu ziyaret ediyorlardı. Söylendiğine göre Adolf Hitler Vanga'yı ziyaret etmiş ve kahinenin evini büyük bir huzursuzluk ve sıkıntı ile terk etmişti. Erkek kardeşi Vasil İkinci Dünya Savaşı başladıktan sonra orduya katılmaya karar vermişti, Evangelia bunu yapmamasını aksi halde 23 yaşında öleceğini söyledi ama Vasil dinlemedi ve Almanlar tarafından esir alındığında 23 yaşındaydı, idam edilerek öldürüldü. Daha sonraki yıllarda özellikle Bulgar yönetiminin üst düzey yetkilileri tarafından sık sık ziyaret edildi, bunların arasında eski Bulgar Başbakanı Zhan Videnov ile Komünist Diktatör Todor Jivkov'da bulunuyordu...

Kehanetleriyle gittikçe ünlenen Evangelia Dimitrova Pandeva ile görüşmek ve danışmak isteyenlerin randevuları Sofya Parapşisizm ve Telkin Bilim Kurumu'nca belirleniyor, sorulan sorular, yapılan açıklamalar ve kehanetler dosyalanıyordu. Alınan ücretler ise, parapsikolojik arastırmalarda kullanılmak üzere devlet bütcesine aktarılıyordu. Evangelia ise devletten aylık maaş almaktaydı. Kehanetlerinin % 80'inin doğru gerçekleştiği belirtilmiştir. Kehanette bulunurken etrafinda olusan enerji alanları, kehanetlerle öteki Duyu Dışı Algı yetenekleri arasındaki ilişki, beyninin başka insanlardan farkli olup olmadığı ve psikolojik durumu yıllarca izlendi, araştırıldı fakat bu çalışmaların ulaştığı sonuçlar, belirli bir olgunluğa ulaşılmadığı gerekçesiyle hala açıklanmadı ya da uygun bulunmadı.

"Korkunç, Amerikalı kardeşler, çelik kuşların saldırısıyla çökecekler, kurtlar inlerinde uluyacak ve masumların kanı fışkıracak..." Evangelia bu kehanetini 1989'da yaptı ve 11 Eylül 2001'de bilindiği gibi New York'daki İkiz Kuleler terörist bir saldırı sonucunda çöktüler, saldırı çelik kuşlar yani uçaklar tarafından yapıldı ve İkiz Kuleler'in bir diğer popüler adı "Kardeşler"di.

Evangelia 1981 öncesinde ise bir diğer öngörüde bulunmuştu... "Çok önemli, en yüce bir olay olacak, iki büyük lider el sıkışacak... Ama uzun bir zaman, sekizlerin sonuna kadar bekleyeceğiz, sekiz çok önemli ve sonunda dünyadaki en önemli barış anlaşması imzalanacak..." Ve Ocak 1988'de Gorbachev ve Reagan, bilinen zirvede el sıkışarak, imzalarını attılar ve insanlık tarihinde yeni bir çağ açıldı. Daha sonra Vanga Rusya'da yeni bir liderin çıkacağından da söz etti, bu lider Yeltsin'di ve yeni bir liderdi. Ve Rusya daha sonra Yediler Grubu'na katıldı ve bu grubun şimdiki adı G8'ler yani sekiz sayısı gerçekten önemliydi. Vanga daha önce de 1979'da şöyle diyordu; "Vladimir'in ünü ve şerefi bir buz parçası gibi eriyecek, geriye sadece Rusya'nın görkemli adı kalacak ama sonra dünyaya hükmedecek." Bu da bir gerçek, Evangelia'nın 1979'da SSCB yerine Rusya adına kullanması ilginç. Ve Vladmir kim? Vladimir Lenin olabilir mi? Evangelia'nın bir diğer kehaneti ise şöyle...

"Birçok felaket ve afet dünyayı sarsacak, insanların düşünceleri değişecek ve inançlar yüzünden bölünecekler..." Bu da günümüzü iyi anlatan bir öngörü, yaşadığımız dönemde terörist saldırıların yanısıra doğal afetler gittikçe artıyor ve etnik çatışmalar önlenemez boyutlara doğru gelişiyor.

Evangelia Pandeva öngörü kaynağının görünmeyen yaratıklar olduğunu ve onların kim olduklarını bilmediğini söylüyordu. Kendi istediğinde onlara danışıyor ve onlar söz konusu kişinin yaşamına girerek nelerin olacağını Evangelia'ya iletiyorlardı. Aslında Evangelia bir medyum gibi davranıyor ve 200 yıl evvel ölmüş olan ruhlarla ilişki kurmakta olduğunu düşünüyordu. Evangelia'nın şifa gücü de vardı, bitkisel karışımları ve baharatları çeşitli hastalıklara karşı öneriyordu ama modern tıbba karşı değildi, sadece çok fazla kimyasal ilaç kullanımının vücudun doğal uyumunu bozduğunu iddia ediyordu. Ölümü ise şöyle yorumluyordu... "Size söylüyorum, bedenin ölümünden ve çünümesinden sonra da herşey canlıdır ama bedenin bir bölümü yani ruh ya da adı ruh olmayan birşey yokolmaz, adını kesin olarak bilmiyorum. Buna ikinci doğum diyebilirsiniz ama ben nasıl olduğunu bilmiyorum. O geriye kalan şey gelişmeyi sürdürür ve daha yüksek düzeylere ulaşır ve o şey ölümsüzdür..."

Öngörülerindeki başarılara rağmen karşık çıkanlar ve kuşkucular tarafından çok eleştirildi, kehanetlerinin anlaşılmaz olduğu söyleniyor, ancak bir olay olduktan sonra kehanete uydurulduğu iddia ediliyordu. Ama bu tüm kahinlerin başına gelen şeydi, doğru ya da yanlış sonuçta öngörülen birşeyler vardı. Evangelia Pandeva, gelecekteki olaylardan söz etti ama çok sık öngörüde bulunmuyordu ama şu öngörüsü ilginçti... "Önümüzdeki 200 yıl içinde, insanlık başka dünyalardaki kardeşleriyle zihinsel ilişki kuracak, onlar çok eskiden bizim dünyamızda yaşadılar, isimleri WamFim..."

1995'de bir öngörüde daha bulundu... "Kursk suyun altına batacak ve tüm dünya yas tutacak..." O yılda Kursk sözcüğünün farklı bir anlamı yoktu, Kursk bir Rus şehriydi ve sular altında kalacağı düşünülmüştü. Ta ki Ağustos 2000'e kadar, o tarihte Rus denizaltısı Kursk trajik bir kaza sonucunda battı ve tüm çabalara kadar içindeki 118 denizci kurtarılamadı ve gerçekten de tüm dünya üzüldü. Hiç kimse bu adın bir denizaltıya ait olduğunu aklına getirmemişti veya bilmiyordu.

Evangelia Pandeva, 11 Ağustos 1996'da öldü, halen adı Bulgar halkı tarafından saygıyla anılmaktadır. Ölümünden kısa bir süre önce Fransa'da yaşayan 10 yaşındaki bir kız çocuğuna tüm yeteneğini aktardığını söylemişti. Bu kızın şu anda 22 yaşlarında olması gerekiyor ama henüz adını ve öngörülerini duymadık. Belki o da Evangelia gibi, o da otuzundan sonra duyulacak ve tanınacak...

İşte Evangelia Pandeva'nın günümüzden geleceğe yönelik öngörülerinden bazıları...

2008 - Dört ülkenin dört devlet başkanına suikast girişiminde bulunulacak ve bu III. Dünya Savaşı'nın başlama nedenlerinden biri olacak...

2010 - III. Dünya Savaşı Kasım 2010'da başlayacak ve Ekim 2014'e kadar sürecek...?

2011 - Radyoaktif etkilerin yoğunlaşması nedeniyle hayvanlar ve bitkiler yok olma noktasına gelecek. Çünkü Müslüman ülkeler kimyasal savaş ile Avrupa'ya saldıracak...

2014 - İnsanlığın yarısı deri ve diğer organların kanser hastalığı ile boğuşacak... ?

2016 - Avrupa nüfusu yarı yarıya azalacak...?

2018 - Dünyanın yeni hakimi Çin olacak ve Çin ekonomik olarak çok güçlenecek...?

2023 - Dünyanin yörüngesinde hafif bir değişiklik olacak...?

2028 - Tükenen petrol ve diger yeraltı kaynaklarının yerine yeni bir enerji kaynağı bulunacak...

2043 - Müslüman bir devlet yeniden Avrupa'nın tek hakimi olacak...?

2046 - Tedavi edilmeyecek organ kalmayacak, bozuk ve hastalıklı organların yerine yenisi yapılıp takılacak...?

2076 - Bütün dünyada sınıfsız komünizm sistemi yerleşecek...?

2084 - Doğa kendini yenileyecek...?

2088 - Tüm hastalıklar bir anda tedavi edilecek...?

2097 - Yaşlanmanın önüne geçilecek...?

2167 - Yeni bir din başlayacak... ?

2299 - Fransız partizanlar İslam dinine karşı ayaklanacaklar...?

2304 - Ay'in gizemi açıklanacak...

3797 - Dünyanın son yılı... Başka bir gezegende insanlık yeni bir yaşam başlatacak...?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://cadirkaya.yetkin-forum.com
 
YİNE SOĞUK SAVAŞ TEHLİKESİ VE UYANAN KEHANETLER
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SAÇ KESİMİ??

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
PaylaSiMin DoGru ADreSi Yasama dair ne varsa :: GENEL & GÜNCEL & HABERLER :: Yaşam-
Buraya geçin: