PaylaSiMin DoGru ADreSi Yasama dair ne varsa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PaylaSiMin DoGru ADreSi Yasama dair ne varsa

cadirkaya formuna hosgeldiniz

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

BASIN TOPLANTISI-''Kötü oynamadık!''

YazarMesaj
yuzbasi55
SüperModeratör
SüperModeratör
yuzbasi55

BASIN TOPLANTISI-''Kötü oynamadık!'' Empty
MesajKonu: BASIN TOPLANTISI-''Kötü oynamadık!''   BASIN TOPLANTISI-''Kötü oynamadık!'' Icon_minitimePerş. Eyl. 18, 2008 1:24 am

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, Porto'ya karşı 12 dakika gergin oynayıp adeta teslim olduklarını fakat bunun dışında kötü oynamadıklarını söyledi! Aragones, Emre'nin sağ kanatta başarılı olamadığını kaydeden İspanyol teknik adam, sözleşmesindeki bir madde hakkında ilginç yorumda bulundu!

-

Porto'ya 3-1 yenilen Fenerbahçe'de maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan teknik direktör Luis Aragones'in söylediklerini Ajansspor.com derledi.

"12 dakikada maçı teslim ettik" değerlendirmesinde bulunan İspanyol teknik adam;

“Bugün özellikle Porto bizim daha önce önlemlerini almak istediğimiz şekilde maça hızlı başladı. Bu hızıyla da 12 dakikada bizi teslim eder konuma getirdi. İkinci yarıda ise biz 3 net pozisyon bulduk ve maçı 2-2'ye getirebilirdik. Ama bunları atamazsanız, ileride kalırsanız, rakip size pozisyon yaratır ve 3. golü de bulur. Biz ilk 15 dakika içinde maçı adeta teslim ettik diyebiliriz” yorumunu yaptı.

Bu dakikalarda çok kötü oynadıklarını aktaran Aragones, “Maçın bizim için 10-12 ve 14. dakikaları, topu kolay kaybettiğimiz ve rakibin üzerimize gelmesini sağladığımız dakikalardı. Bu dakikada da kolay pozisyon bulup üzerimize geldiler” dedi.

Aragones, sözleşmesindeki bir madde ile Fenerbahçe'de sezonun ilk yarısı boyunca görevden alınamayacağı yönünde sorulan bir soruya ise şu yanıtı verdi;
“Ben her zaman için takımının başında olmak isteyen bir teknik adamım. Lige ve Şampiyonlar Ligi’ne kötü başladım. Ama bu maçta ikinci yarıda maçı 2-2’ye getirecek pozisyonlara getirdik fakat olmadı. Ben böyle bir maddeyi hiç düşünmedim”

Aragones daha sonra bu soruyu yönelten basın mensubuna; "Siz böyle bir madde olduğunu nereden biliyorsunuz?" sorusunu yöneltti! Gazeteci ise bu maddenin daha önce basın tarafından yazıldığını ve yönetimden bir cevap gelmediği için bunu doğru kabul ettiğini kaydetti.

Aragones daha sonra şöyle devam etti;

“Bizim kadromuzda belli oyuncular var. Buraya da çok sakatla gelmiştik. Kimse sakat olan 4-5 oyuncumuzdan bahsetmiyor. Kazım’ın bugün oynanama nedeni disiplin sorunu değil. Ben oyuncular arasında bireysel yorum yapmak istemiyorum. Nerede ihtiyacımıza karşılık vereceklerse oyuncularımı orada oynatmayı seçiyorum.”

Mücadelede şok yaladıkları 12 dakika sonrasında toparlandıklarını kaydeden Aragones;
“Bugünkü maçı baz alacak olursak çok kötü oynadığımızı düşünmüyoruz" dedi.

İspanyol teknik adam, Fenerbahçeli taraftarlara da çağrı yaparken, "Sonuna kadar taraftarlarımız bizi desteklemeye devam etsinler. 4-5 ay içinde sakat oyuncuların da katılması ile önümüzü görebiliriz. Ancak o zaman size takım yerine oturmuştur ve form tutmuştur diyebiliriz” dedi.

Aragones sakatlanarak sadece 8 dakika sahada kalabilen Josico'nun durumu hakkında ise; “Josico değişikliği kendisi istedi. Darbeye bağlı bir sakatlığı oldu sanırım. Henüz bu konu hakkında bir bilgimiz yok” yanıtını verdi.

-CANLI YAYIN-

Aragones maç sonunda yayıncı kuruluş canlı yayınında da konuştu ve Emre'nin sağ kanatta yeterli görevi yapamadığını ifade etti. İşte Ajansspor.com'un derlemesi;
“Maçı kaybettiğimiz dakikalar ilk 15 dakikaydı. Bu dakikalarda daha çok pres yaparak, topu kaybetmememiz lazımdı. Ama 2-0’ı çok rahat bulmalarını sağladık. Bence maçın hakkı olan beraberliği getirecek pozisyonları da bulduk ama maalesef bunları değerlendiremedik.”

“Sistemde bir değişiklik yapmadık, sadece mevkiilerdeki oyuncular değişti. Emre’yi sağ kanatta oynatarak ona içeri girme konusunda daha çok özgürlük verdik. Ama çok başarılı olamadı. İlk dakikalarda çok pas hatası yaptık. Takım gergindi ve istediğimiz paslaşmaları da yapamadık.”

“Maçta sadece ilk 15 dakikada gergindik. Daha sonra istediğimiz pozisyonları da bulduk. Maçta yüzde 64-67 gibi bir topla oynama oranı da yakaladık ama maalesef başarılı olamadık.”
https://cadirkaya.yetkin-forum.com

BASIN TOPLANTISI-''Kötü oynamadık!''
1 sayfadaki 1 sayfası